arrow arrow2 arrowsgb biznes czlowiek rolnictwo filtrowanie1 filtrowanie2 ikonkainfo kolkadopinu kwadracik okooutline partnerstwo pin solidnosc stabilnosc tradycja biznes czlowiek rolnictwo linkedin googlep scrollTo phone mail hours where twit fb download alert login idea3 idea4 sgbikonkaglowna2 sgbglownaikona1 menu_toggler compass arrow-triangle-top arrow-triangle-bottom arrow-light-bottom arrow-light-right close search

Tajemnica Miasteczka – nowe rozdziały gry!

Zapraszamy do udziału w kolejnych etapach cieszącej się dużą popularnością i bardzo pozytywnie odebranej przez dzieci i młodzież gry, zrealizowanej przez Banki Spółdzielcze SGB!

Wiosenne zmiany

To tytuł najnowszego rozdziału, w którym bohaterowie zobaczą efekt współpracy banku spółdzielczego i mieszkańców Miasteczka. O tym co się zmieniło opowie tata Rozalii i Bernarda, pracownik banku.

W mieście pojawiły się nowe chodniki, ławeczki, kosze do segregacji śmieci, a przed szkołą powstał nowy plac zabaw. Przedsiębiorcy w Miasteczku też rozwinęli swoje biznesy. Pasieka Pana Andrzeja wygląda imponująco, a w kawiarni Pana Antoniego można wypić kawę w ogródku dla gości. W trakcie zwiedzania Miasteczka Rozalia i Bernard będą mogli sprawdzić swoje umiejętności detektywistyczne, by rozwiązać tajemnicę zniknięcia archeologa oraz poszukać urwisa złodziejaszka.

WEJDŹ DO GRY!

IDEA:

Banki Spółdzielcze SGB są ważną częścią lokalnej społeczności. Dzięki ich obecności miejscowość lepiej się rozwija dla dobra mieszkańców. Bank Spółdzielczy SGB to nie tylko miejsce, w którym można pracować (jak tata głównych bohaterów), ale też takie, które jest partnerem finansowym.  Zarobione pieniądze pracują w Miasteczku. Dodatkowo część swoich zysków bank inwestuje w sąsiedzkość – lokalne inicjatywy społeczne, wydarzenia kulturalne, sportowe itd.

Bo dobrze dbać o siebie nawzajem.

Wartości ważne dla Banków Spółdzielczych SGB, to takie, którymi sami kierujemy się na co dzień – w rodzinie, grupie przyjaciół, wśród sąsiadów. Nasze relacje opierają się na wzajemnym wsparciu, towarzyszeniu sobie w lepszych i gorszych momentach czy wspólnym rozwiązywaniu problemów. Ważna jest życzliwość, otwartość i pomaganie sobie nawzajem. To buduje poczucie wspólnoty i podnosi jakość codziennego życia.

TŁO FABULARNE:

W Miasteczku, w którym mieszkają nasi bohaterowie, rodzeństwo – Bernard i Rozalia, dochodzi do dziwnych zdarzeń. Wygląda na to, że wszystko zaczęło się od ostatniej burzy. W toku historii gracz dowiaduje się, że przemianę przeszli też mieszkańcy miasteczka – stali się niemili, niepomocni, zawistni. Zniknęła ich, typowa do tej pory, dobroć, troska o wspólnotę i dbanie o siebie nawzajem. Przechodząc przez pierwsze rozdziały gracz będzie wykonywał zadania, które w konsekwencji pozwolą naprawić tę dziwną sytuację. Okaże się też, że nie tylko ludzie odczuwają skutki tej felernej burzy i nie tylko z ludźmi bohaterowie będą rozmawiać…

W kolejnych rozdziałach bohaterowie będą musieli rozwiązać wiele zagadek, odkryć głęboko schowane tajemnice. Będzie to możliwe dzięki współpracy, wzajemnej pomocy i dbaniu i siebie nawzajem.

BANK SPÓŁDZIELCZY W GRZE:

Bank Spółdzielczy SGB znajduje się w miasteczku, którego dotyczy akcja gry. Pracuje w nim tata naszych bohaterów. Bank to nie tylko ważny element fabuły. Pojawiają się zadania, które wymagają interakcji z pracownikami banku. Tata i inni pracownicy, podczas rozmowy z Bernardem i Rozalią, także przybliżają rolę Banku.

TERMINY

Tajemnica Miasteczka edycja 2023/2024 składa się z sześciu części.

Fabuła wszystkich opiera się na wzajemności, ale każdy rozdział ma trochę inne hasła przewodnie.

Przygoda jesienna – 31 października 2023 r.

Zima w Miasteczku – 6 grudnia 2023 r.

1 rozdział Wiosenne zmiany – marzec 2024 r.

2 rozdział – kwiecień 2024 r.

3 rozdział – maj 2024 r.

epizod podsumowujący – czerwiec 2024 r.